Кожен мріє про посмішку як з Голлівуду. Але в силу різних обставин пошкодження зубів, їх непривабливий колір спонукають до зникнення позитиву з життя конкретної людини. Високоякісні вініри в стоматології S.I.Y. Dental з легкістю вирішують дане питання, повертаючи пацієнту смак до життя.
Показання до використання вінірів
Для того, щоб мати яскраву посмішку, важливо постійно слідкувати за зубами, ретельно доглядати за ними та періодично проходити медичні огляди в стоматологічних кабінетах. Але часто навіть такі міри не дають можливості зберегти природну красу зубних рядів, тому лікар пропонує альтернативні варіанти, які дозволяють повернути вишуканість та жувальні функції. Вартість вінірів є доступною для кожної верстви населення, тому їх популярність зростає швидкими темпами.
Такі вироби використовують у випадках, коли необхідно приховати недоліки на передніх зубах. Застосування накладок є доречним у наступних випадках:
деформація зубів;
наявність сколів або пломб на передній частині зубного ряду, що є помітним для оточуючих;
щілини між зубами помітної ширини;
неприємний колір емалі, який не піддається відбілюванню;
наявні ознаки флюроозу;
стертість емалі після носіння брекетів.
З віковими змінами потрібно використовувати накладки на зуби, що дозволять успішно приховати деформацію. Люди, які палять, зазвичай мають жовтий колір емалі, а гурмани, які не можуть обійтися без кави, також соромляться посмішки через зміни в забарвленні. Саме тому вініри застосовуються в будь-якому віці, дбаючи про свій привабливий зовнішній вигляд.
Варто зауважити, що дана система маскування рекомендується далеко не кожному пацієнту, тому слід прислуховуватися до порад лікарів. Протипоказаннями до встановлення вінірів виступають неправильний прикус, шкідливі звички, скрегіт зубами, відсутність великої кількості жувальних зубів та імовірність травмування зубів на передніх рядах.
Різновиди та матеріали для виготовлення вінірів
Найпоширенішою та найкращою сировиною для виготовлення накладок є кераміка та діоксид цирконію. Кожен тип має свої особливості та переваги, тому використовується населенням згідно з рекомендаціями стоматолога. Перед створенням пристосувань потрібно отримати детальну консультацію, після якої приймати рішення про доцільність вибору подібних виробів.
Стоматологічні кабінети досить часто у своїй лікувальній та естетичній практиці пропонують металокераміку, яка завдяки своїм властивостям є досить міцним та надійним матеріалом. Саме застосування цієї сировини дозволяє зробити зуби натуральними та привабливими, адже відрізнити їх від звичайних – неможливо.
Основа з діоксида цирконію з нанесеним керамічним покриттям дає змогу стоврити вініри максимально міцними, ніж металокерамічний варіант. Другий тип вінірів розробляється за допомогою комп’ютерної технології, тому гарно кріпляться до зубного ряду, без зайвих проблем здатні прослужити людині більше десяти років.
Існує дві категорії даних накладних систем – вініри та люмініри. Для того, щоб установити перші, обов’язково слід здійснити препарування зуба – обточити його з усіх сторін на 0,3-0,7 міліметра. Ця міра визначається товщиною вініра, яка становить 0,5 мм.
Люмініри мають ультратонку конструкцію розміром 0,3 мм, тому обточування зубів при їх встановленні може не вимагатися. Це питання вирішується під час повного обстеження стоматологом. Після препарування людина вимушена постійно носити вінірові накладки, тому до даної проблеми варто підходити відповідально, прораховуючи всі «за» й «проти».
Накладки на емаль пропонуються лише тоді, коли дана міра є необхідною та виправданою. Бажання просто мати ідеальну посмішку, без застосування інших методів відбілювання та чистки, є безвідповідальним. Лікарі радять прислухатися до своїх порад та приймати вивірені та зважені рішення.
Встановлення зубних вінірів
За потребою використання накладок та відсутністю альтернативних способів покращення зовнішнього вигляду зубів стоматолог розпочинає процес підготовки, виготовлення та встановлення захисту на зуби. Процес не є довготривалим, але передбачає обов’язкове проходження всіх його етапів.
На початковому кроці варто зрозуміти та вирішати, з якого саме матеріалу будуть створюються вініри – кераміки або діоксида цирконію. Обов’язково здійснюється попередній огляд, за яким визначаються конкретні зуби, яким необхідні накладки. Ретельно підбирається відтінок виготовлення виробів.
Наступний етап передбачає препарування зуба. В залежності від обраного вініру або люмініру, знімається чітко виміряна кількість верхньої твердої тканини емалі. Цей процес є необоротним, оскільки емаль не відновлюється. Тому слід знайти висококваліфікованого лікаря, який розкаже про доцільність застосування платівок.
Обов’язково знімаються зліпки з зубів та відправляються в лабораторію, де відбувається виробництво пластинок. Саме тут йде виготовлення гіпсової моделі зубів пацієнта, після чого зубний технік створює накладку.
Вироби до зубів фіксуються за допомогою спеціального клею, який дозволяє міцно прикріпити вініровий матеріал до емалі. Видалення зайвого цементу та оцінка прикусу здійснюються на заключних процедурах.
Велика кількість людей зважуються на такий крок через бажання виглядати привабливо й природно. Не дивлячись на страх препарування, жінки та чоловіки не жалкують в подальшому, що користуються накладками. Красива й відкрита посмішка дозволяє мати привабливий вигляд, тому до такої маніпуляції часто вдаються всесвітньовідомі зірки та телеведучі.
Правила догляду за зубами, на які встановлені вініри
Стоматологи, які займаються встановленням пластинок на зуби, через два тижні після проведення даної процедури, призначають зустріч в кабінеті для контрольного огляду. Варто перевірити реакцію ясен на матеріал, якість прикріплення. Ці міри потрібні задля того, щоб переконатися в високому рівні роботи з пацієнтом.
Крім того, лікар наголошує на тому, що білосніжність посмішки буде зберігатися до тих пір, поки людина буде ретельно та правильно доглядати за вінірами. Основними рекомендаціями є:
відмова від абразивних засобів, які завдають шкоду накладкам, й з часом вони стають тьмяними;
слід обирати зубну щітку з м’якими щетинками, а для ясен використовувати іригатор;
особливо ретельно та обережно необхідно чистити від забруднень місця стику вініру та зуба, адже в тут може виникати карієс;
вибір професійної чистки у свого стоматолога один раз на півроку убереже зуби та накладки від пошкоджень.
Сучасний надійний матеріал для встановлення так званих пелюсток на зуби досить міцний та довговічний. При уважному догляді за накладками вони нічим не поступаються справжнім зубам. Але все ж не потрібно гризти горіхи та відкривати пляшки, якщо на зубі присутній вінір.
Вартість цілком виправдовує красу посмішки, яку отримує пацієнт. Для довговічної експлуатації варто слідувати рекомендаціям лікаря. Ні в якому разі не нехтувати ними. Тільки кваліфікований фахівець надасть найкращі варіанти.