Насіння цукрової кукурудзи: основні характеристики та особливості використання

Насіння цукрової кукурудзи: основні характеристики та особливості використання

Цукрова кукурудза являє собою досить поширенний вид, який має солодкий смак. Насіння цукрової кукурудзи має таку назву через незвичну побудову. Воно має невелику шкірку, в якій міститься певна кількість цукру. Це насіння не потребує спеціального догляду та здатне давати смачні качани.

Як відрізнити цукрову кукурудзу від кормової?

На ринку є обидва сорти кукурудзи, але як відрізнити та придбати саме цукрову?

  1. Довжина та товщина – кормова кукурудза має 25 см довжини та 5 см діаметру (це приблизно як лист А5). Цукрова кукурудза, в свою чергу, менша та має довжину 15 см та 5-6 см діаметру.

  2. Зернята – цукрова кукурудза має блідо-жовті соковиті зерна, мають насичений та солодкий смак. Кормова кукурудза темно-жовтого кольору, зерна мають мало соку та на смак, як трава.

  3. На дотик – якщо взяти качан цукрової кукурудзи та надавити на зерна, оболонка легко пошкодиться та бризне сік. Кормовий ж качан твердий на дотик, оболонка погано піддається пошкодженню.

Це основні правила, як обрати качан під час покупки. Із зернами все набагато простіше – на упаковці написано вид кукурудзи: кормова або цукрова.

Основні переваги насіння

Цукрова кукурудза є досить розповсюдженим овочем, особливо його полюбляють діти. Серед особливостей  насіння цукрової кукурудзи  можна виділити:

  • солодкий та соковитий смак – саме смак та текстура є основною особливістю насіння. Зерна цього виду кукурудзи містять велику кількість поживних речовин, а також, цукор, який надає натуральну солодкість;

  • поживний вміст – в складі насіння вітамінний комплекс (А, С та група В), комплекс мінералів (калій та магній), антиоксиданти та харчові волокна. Цукрова кукурудза є джерелом енергії та важливих живильних речовин для організма;

  • універсальне використання – кукурудзу можна додати в супи, салати, гарніри, курудзяний хліб, коржики та інше.  Цукрове насіння можна заморозити або законсервувати, щоб використовувати в будь-який період року.

Крім того, насіння цукрової кукурудзи досить легко виростити. Для зерен потрібні сонячне положення та родюча земля з якісним дренуванням. Також повинен бути якісний полив та достатня кількість вологи. Зрілість качану настає, приблизно, через три місяці після посіву, в залежності від сорту.

Насіння цукрової кукурудзи – це чудова альтернатива для тих, хто бажає отримати насолоду від солодкуватого смаку кожного зерна плоду прямо з городу.

Придбати зерна можна в будь-якому аграрному магазині.

Як виростити насіння?

Ця культура дуже теплолюбива та злагоджена, тому оптимальною температурою вирощування є мінімум 13 градусів. Молоді початки витримають температуру повітря до -3 градусів.

Під час росту особливу увагу варто приділити поливанню та живленню, а також боротьбі зі шкідниками. Совка є основним ворогом насіння цукрової кукурудзи.

Збирати кукурудзу потрібно за стислі терміни, поки вологість насіння не впала. Якщо це допустити, зерна втратять солодкий присмак.

До речі, термін між збиранням та споживання цього виду кукурудзи також повинен бути мінімальним.